Bravo, Petra

16-godišnja Zagrepčanka napravila senzaciju u SAD-u: Nikome to nije uspjelo u 75 godina

Petra Marčinko najavila je još jednom kako je pred njom blistava budućnost.

Najbolja hrvatska teniska juniorka, 16-godišnja Zagrepčanka Petra Marčinko ostvarila je u nedjelju povijesni uspjeh na Orange Bowlu, jednom od najcjenjenijih svjetskih turnira, na kojem je osvojila naslove u pojedinačnoj i konkurenciji parova, čime je postala prva kojoj je to pošlo za rukom u 75-godišnjoj povijesti ovog natjecanja.

Članica zagrebačkog Top Spina prvo je došla do pojedinačnog naslova pobijedivši u finalu 17-godišnju Ruskinju Dianu Šnaider sa 3:6, 6:1, 6:3.

Potom su te dvije tenisačice udružile snage i u finalu turnira parova svladale češke sestre Brendu i Lindu Fruhvirtovu sa 7:6, 6:0.

Prije Orange Bowla Petra je na ITF ljestvici najboljih juniorki svijeta, igračica u dobi do 18 godina, zauzimala 10. mjesto, a trijumf u predgrađu Miamija donijet će joj proboj među pet najboljih.