Ljubičić preko Clementa u 2. kolo Zagreb Indoorsa

Ivan Ljubičić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Zagrebu pobjedom nad 32-godišnjim francuskim tenisačem Arnaudom Clementom 7-6(4), 6-3...

Drugi nositelj PBZ Zagreb Indoorsa i 24. tenisač ATP ljestvice pobijedio je Clementa nakon jednog sata i 36 minuta igre i tako došao do devete pobjede nad Clementom u 11. međusobnom meču.

Nakon što je Clement bio uspješniji u prva dva međusobna dvoboja igrana 2003. i 2004. godine, Ljubo je zaredao s devet uzastopnih pobjeda nad trenutno 60. igračem svijeta.

Prvi je set odlučen u tie breaku. Imao je Ljubičić veliku priliku set riješiti i ranije budući je u sedmom gemu prvi došao do breaka, ali je već sljedeći gem ispustio vlastiti servis, pa se na kraju igrao tie break. Ondje je hrvatski tenisač bio uspješniji 7-4 i tako je poveo.

U drugom setu Ljubičić je napravio Clementu break već na prvom servisu francuskog tenisača kod vodstva 1-0 i nije ga ispuštao do kraja. Ukupno je u meču Ljubičić odservirao 11 aseva uz 64% ubačenih prvih servisa, te je iskoristio obje break prilike koje je stvorio.

U drugom će kolu Ljubičić igrati protiv Slovaka Lukaša Lacka (22), 72. igrača svijeta koji je u prvom kolu imao olakšan posao budući mu je Uzbekistanac Denis Istomin u prvom kolu predao meč kod njegovog vodstva 6-2, 2-2. Ljubičić i Lacko dosad međusobno nisu igrali.