ZAnimljiv rasplet

Njemica šokirala Wozniacki, Janković se oprostila od Dubaija

U finalu WTA turnira u Dubaiju igrat će njemačka tenisačica Julia Görges i Poljakinja Agnieszka Radwanska...

U svom prvome polufinalu na jednom WTA turniru u 2012. godini 23-godišnja njemačka tenisačica iz Bad Oldesloea, Julia Görges, pobijedila je u Dohi Caroline Wozniacki 7-6(3), 7-5 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Dobila je Njemica iscrpljujući meč te nanijela Dankinji, donedavno najboljoj svjetskoj tenisačici, treći poraz u petom uzajamnom dvoboju, od čega treći zaredom.

U drugom je setu pokazala iznimnu mentalnu snagu vrativši se u meč nakon 2-4 zaostatka.

Na turniru u katarskoj prijestolnici već je pobijedila Svjetlanu Kuznjecovu i Danielu Hantuchovu. U finalu će igrati protiv šeste igračice WTA-ova poretka, Poljakinje Agnieszke Radwanske, koja je u ranijem polufinalu nakon triju setova nadigrala Jelenu Janković sa 6-2, 2-6, 6-0.

Bio je to meč u kojem je prvi set dobila Radwanska za 33 minute igre, da bi u drugom uz dva breaka uzvratila Janković. No, u posljednjem setu igra srpske tenisačice se raspala i nije osvojila niti jedan gem, te je poražena po drugi put u trećem međusobnom ogledu.

Radwanska će tako protiv Görges tražiti priliku za osvajanje osmog naslova u karijeri, a Nijemica treću i to protiv igračice koja ju je uvjerljivo nadigrala u osmini finala Australian Opena ove godine. (TS)