Finale Davis Cupa

Nalbandian i Schwank vratili Argentinu u život!

U dvoboju parova u finalnom ogledu Davis Cupa u Sevilli David Nalbandian i Eduardo Schwank u tri seta su bili bolji od Španjolaca Feliciana Lopeza i Fernanda Verdasca. Argentina je smanjila na 2-1...

Za dva sata igre u Sevilli argentinski dvojac je potpuno nadigrao domaći par i vratio nadu svojoj reprezentaciju da može preokrenuti veliku prednost koju su Španjolci izgradili prvog dana finalnog susreta Davis Cupa.

S jednim oduzetim servisom u prvom, te po dva u drugom i trećem setu, Nalbandian i Schwank su bili vrlo efikasni u realizaciji i najmanje prilike koja bi im se ukazala za konačnih 6-4, 6-2, 6-3. Bio je ovo dvoboj u kojem su mogućnosti za obrat bile vrlo rijetke, a Argentinci su od šest prilika realizirali njih pet, dok su domaćini ostali na tri neiskorištene šanse.

Uz slabu realizaciju break-lopti Lopez i Verdasco su učinili 10 neprisiljenih pogrešaka više od svojih protivnika, a to nije bilo moguće nadoknaditi.

U nedjelju su na rasporedu preostala dva meča u pojedinačnoj konkurenciji, a prvi će na teren Rafael Nadal i Juan Martin del Potro, a ukoliko Argentina dođe do poravnanja o pobjedniku bi trebao odlučivati dvoboj Davida Ferrera i Juana Monaca. No, vrlo je izgledno da će argentinski izbornik u slučaju izjednačenog rezultata za posljedni ogled uvrstiti iskusnog Davida Nalbandiana.