Finale Cincinnatija

I to se dogodilo: Murray nanio izraubanom Noletu drugi poraz ove godine

Britanac Andy Murray pobjednik je ATP turnira iz Masters Serije 1000 u Cincinnatiju nakon što mu je pri vodstvu 6-4, 3-0 Novak Đoković predao susret...

Od samog početka finalnog dvoboja bilo je jasno da Svjetski broj 1, Srbin Novak Đoković ne igra na svojoj prepoznatljivoj razini. U prilog tome govori čak 28 neprisiljenih pogrešaka, te dosta slabiji prvi servis.

Britanac je pak djelovao jako dobro realiziravši 2 od 4 prilike za obrat u 1. setu, dok je Đoković uspio jednom oduzeti servis Murrayu u toj dionici igre. Na kraju prvog seta Đoković je zatražio pomoć fizioterapeuta zbog problema s desnim ramenom, ali je nastavio ogled.

No, već na startu drugog seta dvostruki obrat i vodstvo od 3-0 za Murraya primorali su Đokovića da prizna poraz i ostane bez šestog naslova na turnirima iz Masters serije zaredom doživivši tek drugi poraz u 59 mečeva ove godine.

Prije tri godine u finalu ovog turnira također su igrali Đoković i Murray i također je slavio Britanac kojem je ovo četvrta pobjeda iz 10 dvoboja sa srpskim tenisačem.