Đoković treći

Mubadala WTC: Nadalu rekordni peti naslov u trosatnom maratonu

Nadal je otišao iz Abu Dhabija bogatiji za još 250.000 američkih dolara, koliko je nagradni fond turnira.

Tri sata i 12 minuta trebalo je Rafaelu Nadalu za pobjedu 6-7 (3), 7-5, 7-6 (3) protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa u finalu ekshibicijskog turnira Mubadala World Tennis Championship u Abu Dhabiju, čime je španjolski teniski as osvojio rekordni, peti naslov na ovom natjecanju.

Nadal je otišao iz Abu Dhabija bogatiji za još 250.000 američkih dolara, koliko je nagradni fond turnira, ali u to nisu uračunati tajni iznosi koje organizatori ugovoraju s tenisačima kako bi nastupili na ovoj ekshibiciji.

Tsitsipas je u petak svladao Novaka Đokovića i spriječio očekivani, veliki finalni obračun dosadašnjih surekordera koji su imali po četiri trofeja do ove subote.

Umjesto u finalu, Đoković se tako našao u meču za 3. mjesto u kojem je pobijedio Rusa Karena Hačanova sa 7-5, 6-3.