Mirjana Lučić puca na vrh: 'Želim osvajati velike naslove!'

Mirjana Lučić pružila je odličan otpor četvrtoj nositeljici, Srbijanki Jeleni Janković u 2. kolu US Opena. No, s čak 60 neforsiranih pogrešaka nije mogla do pobjede…

Jelena Janković je slavila 6-4, 3-6, 6-2, te ostvarila i drugu pobjedu na turniru u tri seta. Prethodno je na isti način pobijedila i Rumunjku Simonu Halep.

Mirjana Lučić je, pak, nakon tri pobjede u kvalifikacijama i još jedne u 1. kolu nad Australkom Alicijom Molik, završila svoj put u New Yorku ove godine.

Trenutno 150. tenisačica svijeta bila je ta koja je diktirala tempo u gotovo svakom poenu meča u kojem se razvila igra. U prvom setu je imala veliku šansu, vodila je s 4-2 i 30-0 na svom servisu, ali nije uspjela dovršiti posao. Janković je sa šest uzastopnih gemova napravila preokret, imala je set i 2-0 u drugom.

Tada je napokon 'Mikica' zaigrala malo racionalnije, počela je više ubacivati lopte u teren, te je uzela šest od sljedećih sedam gemova i poravnala na 1-1 u setovima. No, u trećem setu je hrvatska tenisačica opet previše griješila.

Znala sam da Mirjana tako jako napada svaku loptu, baš mi je zadala puno teškoća

- Jelena Janković
Lučić je napadala svaku loptu koju je mogla. Napravila je čak 60 neprisiljenih pogrešaka, a Janković samo 19. Prevelika je to bila razlika. Imala je hrvatska tenisačica problema i sa servisom, napravila je čak 13 dvostrukih pogrešaka. Mirjana je zabila 32 izravna poena, 12 više od suparnice. Neke poene odigrala je spektakularno, a da je u trećem setu uspjela zadržati razinu igre kakvu je pokazala u drugom dijelu drugog seta, Janković bi vjerojatno sada već razmišljala o sljedećem turniru…

'Mirjana je igrala stvarno dobro. Znala sam da tako jako napada svaku loptu, baš mi je zadala puno teškoća. Sretna sam zbog pobjede, igrala sam puno bolje nego u prvom kolu', komentirala je Janković, finalistica ovog turnira prije dvije godine.