Je li ovo moguće?

Mirjana Lučić izgubila u meču prepunom nevjerojatnih obrata

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić završila je sa nastupom na WTA turniru u Carlsbadu (tvrda podloga) već u 1. kolu. Nakon dva sata i 25 minuta pobijedila ju je Kineskinja Jie Zheng sa 5-7, 6-2, 7-6(3)...

No, bio je to definitivno najčudniji meč godine. Od tenisačica se može očekivati svašta, od Mirjane Lučić pogotovo, no njih dvije su stvarno izrežirale posve čudan meč.

Kineskinja (83. na WTA ljestvici) je samouvjereno otvorila ogled i povela 5-2 u prvom setu. No, tada započinje nevjerojatna priča na terenu. Lučić (97. na svijetu) je dobila sedam gemova zaredom za prvi set 7-5 i prednost breaka u drugom setu (2-0).

Međutim, umjesto možda elegantnog privođenja meča kraju od strane hrvatske igračice, Zheng je dobila šest gemova u nizu za izjednačenje na 1-1 u setovima (7-5, 2-6), a potom je na brzinu odjurila do 5-1 u trećem setu.

Tada je prvi put servirala za meč, te je kod 5-1 došla do tri vezane meč-lopte (40-0). No, hrvatska tenisačica je dobila pet poena zaredom za break koji je spustio zaostatak na 2-5. I ne samo to. Lučić je od zaostatka 5-1 i spašavanje tri meč-lopte došla do 5-5, a potom i 6-6.

U tie-breaku je drama isparila. Kineskinja je povela 5-1, Lučić je uspjela doći do 5-3, ali je tu i stala priča o potpunom preokretu.

Na kraju recimo da je Kineskinja osvojila čak 18 poena više (112-94), te je napravila break više (6-5) u ovom nevjerojatnom scenariju.