Miami: Ljubičić uvjerljivo vodio pa predao meč!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije izdržao bolove u leđima, te je morao predati meč 2. kola ATP turnira u Miamiju (Masters serija 1000) u dobitnoj situaciji...

Pri vodstvu 6-4, 1-0, uz break u drugom setu, Ljubičić je odlučio prekinuti meč s 39. igračem na svijetu, Nijemcem Benjaminom Beckerom. Bolovi u leđima su očigledno bili itekako jaki da je u tom trenutku morao prekinuti susret.

Prošlog tjedna je Ljubičić na fantastičan način obavio turnir u Indian Wellsu, gdje je osvojio naslov pobjednika koji ga je, pak, doveo do 13. mjesta na ATP ljestvici. Velike ambicije je imao i u Miamiju, gdje je imao mogućnost osvojiti novi veliki broj ATP bodova s obzirom da je prošle godine ispao već u 1. kolu od Oscara Hernandeza (6-4, 6-4).

U prvom setu je Ljubičić protiv Beckera spasio čak osam break prilika, dok je iskoristio jednu jedinu na suparnički servis. Tako je dobio prvi set 6-4, a drugi je otvorio novim breakom, gdje je iskoristio treću takvu šansu. No, tu je bio i njegov kraj u Miamiju ove godine.

Naredni dani će vjerojatno otkriti težinu ozljede i koliko će izvan teniskih terena biti trenutačno drugi hrvatski reket.