Za 70 minuta

Marin Čilić uvjerljivo svladao srpskog tenisača za polufinale turnira u Australiji

Marin Čilić je bio bolji od srpskog tenisača Lasla Đerea sa 6-3, 6-2.

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Adelaideu nakon što je u petak u četvrtfinalu svladao Srbina Lasla Đerea (ATP-52) sa 6-3, 6-2.

Čilić je u prvom setu do prednosti breaka došao u šestom gemu i poveo 4-2, a potom je na svoj servis potvrdio break. Kod vodstva 5-2 na protivnikov servis imao je tri set lopte, ali je ih je propustio realizirati. No, na svom servisu je bio uvjerljiv i dobio je prvi set.

U drugom setu hrvatski tenisač bio je još uvjerljiviji, imao je dvije break lopte, jednu u trećem i jednu u petom gemu, te je obje iskoristio i došao do pobjede nakon 68 minuta igre.

gol expired Aktivisti se okupili u Zadru i pružili podršku Novaku Đokoviću divider

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i u oba je slavio Čilić. A u polufinalu Čilić će igrati protiv boljeg iz susreta između Bjelorusa Egora Gerasimova i Rusa Karena Hačhanova.