Ljubičić bez izgubljenog seta prema trećem kolu

Ivan Ljubičić odigrao je još jedan odličan meč na Roland Garrosu i plasirao se u 3. kolo drugog Grand Slam turnira godine. U tri je seta pobijedio Amerikanca Sama Querreyja...

Hrvatski je tenisač nakon dva sata i pet minuta igre nadigrao 24. nositelja sa 7-6(4), 6-4, 6-4 i za ulazak u osminu finala će igrati protiv boljeg iz dvoboja Španjolca Fernanda Verdasca i Belgijanca Xaviera Malissea.

Koliko je Ljubičić bio siguran u četvrtak na pariškoj zemlji dovoljno će reći podatak da je Querrey imao tek jednu priliku za break u cijelom meču, ali je nije uspio iskoristiti. Oba su tenisača imala identičan broj izravnih poena (35), a Ljubičić je čak imao i jednu neprisiljenu pogrešku više (26-25), ali na stranu drugog hrvatskog reketa je presudila odlična realizacija prvog servisa.

Nakon uspješno ubačenog prvog servisa, Ljubičić je osvojio čak 90 posto poena (45-50). Nije na taj način dopustio Querreyju da mu ozbiljno zaprijeti na servisu, a sam je iskoristio dvije od svoje tri break-lopte, po jednu u drugom i trećem setu.

U prvom setu je Ljubičić u šestom gemu imao priliku za oduzimanje servisa 23-godišnjem suparniku, ali nije je iskoristio tako da je odluka pala u tie-breaku u kojem je 37. igrač svijeta ekspresno poveo s 5-0. U drugom je setu naš tenisač napravio obrat u trećem gemu, a već u sljedećem je poništio jedinu Querreyjevu šansu za break. U trećoj je dionici Ljubičić servis suparniku oduzeo u sedmom gemu i nakon toga mirno priveo kraju meč u kojem je ispalio 11 asova.

Bio je to treći međusobni dvoboj ovih tenisača i druga pobjeda Ljubičića koji je uzvratio Amerikancu za poraz u Wimbledonu od prije dvije godine. Naš je reket, pak, bio bolji 2007. u Lyonu.