Lijepa priča

Uspješni i zaljubljeni: Osvojili olimpijsko zlato pa proslavili strastvenim poljupcem

Ovo je prvo zlatno odličje za Češku na Igrama u Parizu.

Katerina Siniakova i Tomas Machač (Foto: Afp)

Zlatnu medalju u mješovitim parovima u tenisu na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je češka kombinacija Katerina Siniakova i Tomas Machač.

U finalnom dvoboju odigranom na stadionu Philippe Chatrier u Roland Garrosu pobijedili su kineski par Wang Xinyu - Zhang Zhizhen sa 6-2, 5-7, 10-8.

To je prvo zlatno odličje za Češku na Igrama u Parizu. Siniakova se po drugi put popela na najviše mjesto pobjedničkog postolja, jer je prije tri godine u Tokiju osvojila zlato s Barborom Krejčikovom u ženskim parovima.

Za njezinog partnera Tomaša Machača ovo je prvi veliki naslov, a imat će priliku osvojiti još jedno odličje u Parizu, jer će se u subotu s Adamom Pavlašekom boriti protiv Amerikanaca Taylora Fritza i Tommyja Paula za broncu u muškim parovima.

Zanimljivo, Siniakova i Machač su i inače par. Njih dvoje su u vezi, pa su osvajanje zlatne medalje na Olimpijskim igrama proslavili poljupcem.