Pobijedio Sijslinga

Ivan Ljubičić u polufinalu Metza

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić prvi je polufinalist dvoranskog ATP turnira u francuskom Metzu. U četvrtfinalu je Ljubo sa sigurnih 6-4, 6-3 savladao nizozemskog kvalifikanta Igora Sijslinga.

Po jedan break u svakom setu bio je dovoljan Ljubičiću za pobjedu protiv 148. igrača svijeta u njihovom prvom međusobnom ogledu.

U prvom setu Ljubo je napravio break u desetom gemu iskoristivši četvrtu break-loptu u istom nakon dvostruke pogreške Sijslinga. Nakon što je Sijsling spasio tri set-lopte jednim sjajnim volejem i s dva asa, na četvrtu set-loptu je napravio dvostruku servis pogrešku i tako praktički poklonio našem igraču prvi set.

U drugom setu Ljubičić je do ključne prednosti stigao "breakom" za vodstvo 4-2 nakon čega je sigurnomigrom na svom početnom udarcu priveo dvoboj kraju.

Našeg je igrača odlično služio početni udarac, odservirao je 13 aseva uz 58 posto ubačenog prvog servisa, a na svom je servisu bio suočen s tek jednom break-loptom, u 3. gemu prvog seta.

Jedini razlog za zabrinutost zbio se prilikom Ljubičićeva vodstva od 2-1 u drugom setu kada je zatražio pomoć fizioterapeuta zbog bolova u leđima. No, do kraja dvoboja nisu se mogli primijetiti nikakvi problemi u igri našeg igrača.

Ljubičićev protivnik u polufinalu bit će 49. tenisač svijeta, Luksemburžanin Gilles Müller. Osmi nositelj je sa 6-3, 6-4 iznenadio drugog nositelja, domaćeg predstavnika Richarda Gasqueta.

Ljevoruki Müller je u tom ogledu uspio spasiti svih šest break-lopti koje je izborio Gasquet.

Ljubičić i Müller dosad su se sastali samo jednom, 2006. godine u Chennaiju. Naš tenisač je slavio uz samo četiri izgubljena gema.

Francuz Jo-Wilfried Tsonga, prvi nositelj turnira, igrat će u četvrtfinalu protiv sunarodnjaka Nicolasa Mahuta, dok će treći nositelj, Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov, za polufinale igrati protiv šestog, Belgijanca Xaviera Malissea.