Wimbledon

Đoković na Troickog, Šarapova i Lisicki repriziraju lanjski polufinale

Srpski tenisač Novak Đoković nastavio je pohod prema obrani naslova u Wimbledonu pobijedivši u 3. kolu Čeha Radeka Štepaneka, dok je njegov protivnik u 4. kolu i sunarodnjak Viktor Troicki izbacio 15. nositelja Juana Monaca...

Češki tenisač koji je ove godine u All England Clubu postavljen za 28. nositelja uzeo je prvi set najboljem igraču svijeta, ali za više od toga nije bilo mogućnosti. Đoković je dominirao u preostala tri seta te je nakon ukupno dva sata i 45 minuta igre slavio sa 4-6, 6-2, 6-2, 6-2. Ubilježio je Srbin čak 49 winerra u odnosu na 27 svoga protivnika.

Sljedeći zadatak za Đokovića biti će ogled protiv sunarodnjaka Viktora Troickog koji je u tri seta porazio 15. nositelja Argentinca Juana Monaca sa 7-5, 7-5, 6-3. U svakom je setu srpski tenisač radio dva breaka, a Monaco jedan, a devet dvostrukih pogrešaka Troicki je anulirao s 13 asova za svoj najbolji rezultat na Wimbledonu u karijeri. Spomenimo da su Đoković i Troicki do sada igrali 12 puta, a sve osim prvog dvoboja u Umagu 2007. godine dobio je Novak.

Niti kod tenisačica nije bilo iznenađenja u prvim mečevima u petak. Najbolja svjetska tenisačica i 1. nositeljica Ruskinja Marija Šarapova tek je u drugom setu, i to prvenstveno zahvaljujući svojih pet dvostrukih pogrešaka, imala nešto više posla protiv Tajvanke Su Wei Hsieh. Naime, nakon dobivenog prvog seta sa 6-1 pri vodstvu Ruskinje 2-1 u drugom, Hsieh je nanizala tri gema i povela 4-2. Tada se Šarapova "uozbiljila" i završila dvoboj s četiri osvojene igre u nizu za konačnih 6-1, 6-4 za sat i 19 minuta tenisa.

U reprizi prošlogodišnjeg polufinala Šarapova će u 4. kolu igrati protiv Njemice Sabine Lisicki koja je u 3. kolu sa 7-6(5), 1-6 i 6-2 nadvisila 19-godišnju nadolazeću Amerikanku Sloane Stevens. Unatoč 35 neprisiljenih pogrešaka Lisicki, te jednakom broju oduzetih servisa obiju tenisačica, Njemica je dobila na iskustvo i još jednom dokazala da joj trava izuzetno odgovara.

U dvoboju koji je u četvrtak prekinut zbog mraka, 178. igračica s WTA ljestvice 19-godišnja Slovakinja Jana Cepelova u svom debiju na Wimbledonu u 2. kolu je bila bolja od 26. nositeljice Španjolke Anabel Medine Garrigues sa 6-7(7), 7-6(5), 6-3. Treće kolo Cepelovoj donosi sraz s 2. nositeljicom Bjeloruskinjom Viktorijom Azarenkom. (TS)