Ni sjena dvoboju s Nadalom

Senzacija Montreala uvjerljivo se oprostila u osmini finala!

Nakon senzacije u drugom kolu i veličanstvene pobjede nad Rafaelom Nadalom, Međugorac nije imao snage za još jednu dobru predstavu u Montrealu...

Hrvatska je ostala bez predstavnika na ATP turniru iz Masters serije 1000 u Montrealu. Nakon Ive Karlovića i Marina Čilića u osmini finala zaustavljen je i Ivan Dodig.

Bolji od Dodiga bio je srpski tenisač Janko Tipsarević koji je slavio s lakih 6-1, 6-4 za samo jedan sat i deset minuta igre. Za razliku od meča s Rafaelom Nadalom u 2. kolu, Dodig je djelovao posve indisponirano i emocionalno ispražnjeno, dok je Tipsarević odigrao na visokoj razini.

Tipsarević je u tri navrata oduzimao servis hrvatskom tenisaču, dok Dodig nije stvorio niti jednu break-priliku. U prvom setu Međugorac je izgubio servis u četvrtom i šestom gemu, a u drugom setu u trećem gemu. Načina za povratak kao u meču protiv Nadala nije našao.

O superiornosti Tipsarevića kojom je došao do druge pobjede u isto toliko međusobnih ogleda dovoljno govori i činjenica da je imao devet winnera (20-11) i osam neforsiranih pogrešaka manje (13-21).

Protivnik Tipsareviću u četvrtfinalu bit će Čeh Tomaš Berdych koji je u osmini finala sa 6-3, 7-6(2) pobijedio Ivu Karlovića.