U tri seta

Dodig preko Australca hrvatskih korijena do drugog kola Memphisa

Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo milijun i 155 tisuća dolara vrijednog ATP turnira iz serije 500 koji se ovog tjedna igra u dvorani američkog grada Memphis...

Naš tenisač je u 1. kolu bio bolji od Australca Bernarda Tomica s 5-7, 6-4, 7-6(8). U meču koji je trajao malo manje od tri sata, Dodig se pokazao hladnijih živaca, te je na putu do pobjede spasio dvije meč-lopte u tie-breaku trećeg seta.

Iako je imao prvi set u rukama, s obzirom da je igrao bolje i imao dvije break-lopte u osmom gemu, Dodig je sve to propustio pretočiti u vodstvo 1-0, te je dopustio Tomicu da mu oduzme početni udarac u 11. gemu i svojim servisom zaključi set u svoju korist.

U drugoj dionici bilo je sveukupno čak pet izgubljenih početnih udaraca, a naš se tenisač bolje snašao u toj situaciji s obzirom da je on bio taj koji je jednom manje gubio svoj servis. Uzeo je Dodig drugi set rezultatom 6-4 te poravnao na 1-1.

Iako je našem tenisaču Tomic oduzeo početni udarac već u 3. gemu seta, Dodig se nije dao obeshrabriti već je u idućem gemu uzvratio na isti način. Breakova do kraja seta više nije bilo pa se pobjednik morao odlučiti u 13. igri.

Imao je Australac dvije meč-lopte u tie-breaku odlučujućeg seta, ali je Dodig obje poništio odličnim servisima, te je nakon prve propuštene (7-6) iskoristio drugu meč-loptu i plasirao se u 2. kolo slavivši s 10-8 u tie-breaku. Bio je to prvi susret ove dvojice tenisača.

Dodig još mora pričekati na ime protivnika u idućem kolu s obzirom da svoj meč tek trebaju odigrati Austrijanac Jürgen Melzer i Uzbekistanac Denis Istomin. (TS)