Davis Cup: Nijemci šokirali Dodiga i Karlovića!

Christopher Kas i Philipp Petzschner pobijedili su Ivana Dodiga i Ivu Karlovića 6-3, 3-6, 5-7, 6-3, 6-4 u igri parova za vodstvo Njemačke protiv Hrvatske 2-1 u zagrebačkom Domu sportova, u ogledu 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa...

Kombinacija koja je u sastavu imala aktualnog pobjednika Wimbledona Philippa Petzschnera, usto i 15. tenisača svijeta u konkurenciji parova (Kas je 55.), svakako je ušla u ogled kao lagani favorit. Dodig je u parovima 132. na ATP ljestvici, a Karlović 274.

No, u Davis Cupu renking često nije presudan, a nije bio niti u ovome meču, u kojem su odlučivale nijanse. Dovoljno je reći da je njemačka kombinacija osvojila samo pet poena više u meču. No, pobijedila je ipak zasluženo, jer je u četvrtom i petom setu ostavila Hrvate bez prilike za break, te je proslavila pobjedu nakon 3 sata i 29 minuta igre.

Ključni gem cijelog meča bio je deveti u petom setu, u kojem je hrvatska kombinacija na servis Ive Karlovića spasila dvije break-lopte, ali ne i treću, koja je Nijemcima osigurala servis za meč, koji su odradili sigurno.

U prvom setu su naši tenisači pokleknuli u osmom gemu, a u devetom su propustili 15-40, dvije break-lopte za povratak. No, Dodig i Karlović su sa po jednom breakom dobili drugi i treći set, ali su posljednja dva Nijemci odigrali nešto bolje.

Njemačka, tako, vodi 2-1 nakon drugog dana. U petak je Philipp Kohlschreiber spasio meč-loptu Ivanu Dodigu pri vodstvu našeg igrača 2-1 u setovima, a u subotu je njemačka kombinacijama u parovima opet okrenula zaostatak 2-1 u svoju pobjedu. No, i Marin Čilić je gubio 2-1 u setovima od Floriana Mayera, pa je pobijedio u pet setova.

Odluka pada u nedjelju. Prvi meč igraju prvi reketi obje reprezentacije Čilić i Kohlschreiber, a nakon njih će na teren, po prijavama, Dodig i Mayer.