breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Bolji od Kamkea

Čilićev preokret za četvrtfinale Hamburga

Međugorac je u trećem kolu uspio pobijediti domaćeg tenisača iako je izgubio prvi set...

Hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je četvrtfinale ATP turnira 500 u Hamburgu zahvaljujući pobjedi protiv domaćeg predstavnika, Nijemca Tobiasa Kamkea, s 2-1 u setovima.

Susret nije dobro krenuo za hrvatskog tenisača koji se našao u problemima već u trećem gemu prvog seta kada je Nijemac izborio prvu break-loptu koju je odmah i iskoristio. Čilić je u prvom setu bio vrlo skroman u osvojenim poenima protiv servisa osvojivši ih samo šest. Na servisu Čilića kod zaostatka 5-3, Kamke radi još jedan break i uzima prvi set sa 6-3.

U drugome setu do 3-2 za Nijemca nije se ništa zanimljivo događalo i izgledalo je da će tako i ostati u šestom gemu na servisu Čilića pri rezultatu 40-15. Međutim, Kamke tada uzima tri poena u nizu i dolazi do prve break-lopte u drugom setu. Čilić odličnim forhend-winnerom spašava break-loptu i dobiva svoj servis-gem za 3-3. To je očito bio ključni trenutak meča koji je preokrenuo isti.

Čilić je do kraja seta dva puta oduzimao servis Nijemca i zadržao svoj jednom za konačnih 6-3 u drugom setu.

No, nije na tome stao već je u trećem setu nanizao još tri gema, šest sveukupno, i poveo 3-0. Autoritativno je držao svoj servis do 5-2, kada je još jednom oduzeo servis Nijemcu kojim je zaključio meč.

Čilića u četvrtfinalu, koje je na rasporedu u petak, čeka pobjednik susreta između Rusa Mihaila Južnija i Nijemca Juliana Reistera.