Čilić na pragu obrane naslova: Pao i Melzer!

Čilić je u polufinalu Zagreb Indoorsa s 2:0 u setovima svladao Austrijanca Jürgena Melzera.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je Austrijanca Jürgena Melzera u polufinalu ATP turnira u Zagrebu 7-6(5), 6-4, te je tako došao u priliku braniti prošlogodišnji naslov...

Oba su tenisača čvrsto držala svoje servise do sedmog gema prvog seta, kada je austrijski tenisač, treći nositelj turnira i 32. na ATP ljestvici, došao do breaka. Ali Čilić se nije dao smesti pa je uzvratio breakom već u idućem gemu, a kako su do kraja seta obojica držala svoje početne udarce, odluka je pala u tie-breaku. U njemu je Čilić bio uspješniji 7-5 i tako je poveo.

U drugom setu hrvatski je tenisač napravio break već u prvom gemu, a prednost nije ispuštao do kraja. Za pobjedu je kod vodstva 5-4 odservirao bez izgubljenog poena i došao do četvrte pobjede nad Melzerom u petom međusobnom meču.

Čilić je ujedno pobjedom došao u poziciju ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada je u sezonu startao naslovima u Chennaiju i na PBZ Zagreb Indoorsu. Naslov u Chennaiju je obranio, u međuvremenu igrao sjajno u Australian Openu i dogurao do polufinala. Sada će mu na putu do obrane naslova u Zagrebu stajati Michael Berrer.

Čiliću je plasman u finale ukupno sedmi u karijeri, a dosad je osvojio četiri naslova.