Britanci tuguju: Nadal 'rasturio' Murraya u polufinalu Wimbledona!

Velika Britanija i dalje će čekati nasljednika Freda Perryja, posljednjeg domaćeg pobjednika Wimbledona. Andy Murray još je jednom zapeo u polufinalu, ove je godine bolji bio Rafael Nadal...

Prvi tenisač svijeta je nakon dva sata i 27 minuta igre slavio sa 6-4, 7-6(6), 6-4 i plasirao se u svoj četvrti finale u All England Clubu. Drugi će naslov loviti u nedjelju protiv 12. nositelja, Čeha Tomaša Berdycha.

Bila je to osma Nadalova pobjeda u 11. meču protiv Murrayja i druga u Wimbledonu. Španjolac je bolji bio i u četvrtfinalu prije dvije godine kad je došao i do svog jedinog naslova na londonskom Grand Slam turniru. Budući da zbog ozljede lani nije branio naslov, trenutno je na 13 pobjeda u nizu na travnatim terenima All England Cluba.

Nadal je u prvom setu iskoristio svoju jedinu priliku za break. Pri rezultatu 4-4 je oduzeo Murrayju servis i rutinski priveo set kraju. Borba za drugi set završena je tek u tie-breaku. Španjolac je škotskom tenisaču ponudio idealnu priliku nakon što je napravio dvostruku servis-pogrešku kod 5-5. No, set-loptu na svome servisu Murray nije uspio iskoristiti, štoviše do kraja seta više nije osvojio ni poen.

Imao je četvrti tenisač svijeta priliku i u trećem setu budući da je već u prvom gemu došao do breaka. Držao ga je sve do osmog gema kad mu je Nadal uzvratio oduzimanjem servisa što je očito bilo previše za Murrayja. Prvi svjetski "reket" napravio je još jedan break i ostavio Britance i 74. godinu zaredom bez naslova u njihovom dvorištu.

Murray je tako ostao na dva finala Grand Slam turnira (US Open 2008. i Australian Open ove godine), a u Wimbledonu je i drugu godinu zaredom zapeo korak do, lani je bolji bio Andy Roddick.

Nadal je, pak, došao do jubilarnog desetog finala na jednom od četiri najveća svjetska turnira. Iz dosadašnjih je devet finala čak sedam puta izlazio kao pobjednik. Gubio je samo u Wimbledonu, oba puta od Rogera Federera. Protiv Tomaša Berdycha Španjolac je dosad igrao deset puta. Bio je bolji sedam puta, a trenutno je na šest pobjeda zaredom protiv češkog tenisača.