Teško i neizvjesno

Bravo Ljubo! Hrvatski tenisač u prvom finalu sezone!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u finale ATP turnira iz serije 250, koji se ovog tjedna igra u francuskom gradu Metzu, pobjedom protiv Luksemburžanina Gillesa Mullera sa dva puta po 7-6...

Ljubičić se plasirao u svoje drugo finale ATP turnira u Metzu koji je 2005. godine i osvojio. Bio je to tek drugi osvojeni turnir hrvatskog tenisača u karijeri, a sada, nakon punih šest godina, Ljubičić ima priliku ponovno podignuti pehar pobjednika turnira. Hrvatski tenisač, iako nije izborio nijednu break priliku, plasirao se u finale turnira pobjedom protiv Mullera nakon dva tie-breaka.

U prvom setu Ljubičić je malo nesigurno krenuo u susret, te je pri svojem trećem servis gemu (3-2 Muller) morao spašavati jedinu break-loptu cijelog meča. Nakon toga nijedan tenisač nije se ni približio oduzimanju protivničkog servisa i prvi set otišao je u 13. igru. Luksemburžanin je bolje otvorio tie-break povevši s 2-0. Međutim, do kraja istog osvojio je još samo jedan poen, te je Ljubičić uzeo set rezultatom 7-3 u odlučujućoj igri.

Drugi set bio je još 'dosadniji' nego prvi, jer nijedan tenisač nije uspio izboriti break-loptu. Baš kao i u prvom, set je otišao u tie-break u kojem je Ljubičić ponovno bio smireniji, te je s dva mini-breaka uzeo i drugu 13. igru, a ujedno i meč. Hrvatski tenisač završio je susret s čak 26 ispaljenih as servisa, od kojih je jedan stigao na meč loptu. S druge strane Muller ih je opalio 18. Podatak koji govori da je meč mogao otići na bilo koju stranu je taj da je Ljubičić osvojio tek četiri poena više od svog suparnika. Ljubičića u finalu očekuje bolji iz susreta Jo-Wilfrieda Tsonge i Aleksandra Dolgopolova.