LAKO U TRI SETA

Bornu Ćorića s Australian Opena pomeo tenisač koji dosad nikad nije pobijedio na Grand Slamu

Bez ikakve šanse bio je Borna Ćorić u prvom kolu Australian Opena, gdje ga je s lakih 3:0 eliminirao češki tenisač.

Borna Ćorić (Foto: Afp)

Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je nastup na prvom Grand Slam turniru sezone, Australian Openu, već u ponedjeljak nakon što ga je u prvom kolu Čeh Jiri Lehečka pobijedio rezultatom 6:3, 6:3, 6:3 poslije dva sata i 15 minuta igre.

Ćorić je gubio svoj servis pet puta, po dva puta u prvom i drugom setu te jednom u trećem, a Lehečki ga je uzeo samo jednom.

Australian Open nije njegov turnir

Servirao je četiri asa, dok je češki tenisač servirao sedam. Obojica su imala po 28 neprisiljenih pogrešaka, ali Čeh je imao 34 winnersa, a Ćorić samo 12.

21-godišnjem Lehečki, inače 71. igraču svijeta, ovo je bila prva pobjeda u karijeri, dok se Ćorić već u prvom kolu Australian Opena oprašta po šesti put u osam nastupa.

Lehečka će imati veliku priliku ući među 32 najbolja jer ga u drugom kolu čeka 26-godišnji Amerikanac Christopher Eubanks, 116. tenisač svijeta. On je u prvom kolu nakon pet setova savladao Korejca Kwona.