NIJE IŠLO

Bornu Ćorića na korak do finala zaustavio prvi nositelj

Carlos Alcaraz bio je neprijelazna prepreka za Bornu Ćorića u Madridu.

Borna Ćorić (Foto: Afp)

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Madridu nakon što je u polufinalnom ogledu izgubio od prvog nositelja Španjolca Carlosa Alcaraza rezultatom 4:6, 3:6.

Alcaraz je u prvom međusobnom susretu protiv Ćorića stigao do pobjede nakon sat i 40 minuta igre.

Ćorić brzo pao u oba seta

Ključni trenutak prvog seta dogodio se u petoj igri kada je 19-godišnji Španjolac napravio break i potom mirno obranio prednost do kraja seta.

U drugom setu Alcaraz je u trećoj igri napravio break, Ćorić je u idućem gemu vratio izgubljeni servis, ali ga potom i ponovo izgubio. Borna se u nastavku meča trudio vratiti izgubljeni servis, no kod rezultata 5:3 Španjolac je napravio još jedan break za konačnih 6:3.

Borna je ukupno zabio dva asa uz 61 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je jednu od dvije break-lopte u meču, dok je Alcaraz imao četiri as-servisa, a iskoristio je četiri od šest break-lopti. Ćorić novi nastup ima već sljedećeg tjedna na ATP Masters 100 turniru u Rimu.

U drugom polufinalu madridskog turnira sastaju se Nijemac Jan-Lennard Struff i Rus Aslan Karacev.