raspad sistema

Marin Čilić bez finala Tokija: Ostao bez gema u trećem setu!

Marin Čilić bio je blizu finala ATP turnira u Tokiju, no krajem drugog seta ostao je bez ideje, što je Adrian Mannarino objeručke prihvatio.

Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Tokiju, nakon što ga je s 2:1 u setovima savladao 31. tenisač svijeta Adrian Mannarino. Bilo je 6:7, 6:4, 6:0 za francuskog tenisača, koji će u finalu igrati protiv Belgijanca Davida Goffina.

Čilić je dobio prvi set u tie-breaku, iako je imao 5:3 i servis za osvajanje prve dionice. U drugom je propustio nekoliko prilika za break na početku seta, a onda je izgubio svoj servis u 8. gemu. Odmah je vratio u idućem i ostao u setu, ali je Mannarino još jednom breaknuo našeg najboljeg igrača i osvojio set.

U trećem setu je bila jednosmjerna ulica, kojom se Mannarino prošetao. Čilić više nije pronalazio lijeka za sjajnu defanzivnu igru Francuza, te je njegov san o drugom naslovu sezone okončan u svega 33 minute.

Goffin u finalu čeka Mannarina, nakon što je sa 7:6, 7:6 bio bolji od Diega Schwartzmana.