Kobni tie-break

Ćorić nakon velike borbe izgubio u prvom kolu Tokija od domaćeg tenisača

U ovom izjednačenom meču Ćoriću nije pomoglo ni 15 asova ni činjenica da ih je suparnik servirao samo sedam, a napravio čak šest dvostrukih grešaka.

Borna Ćorić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u prvom kolu teniskog ATP turnira u Tokiju, gdje ga je sa 6:4, 4:6, 7:6(5) pobijedio 127. tenisač svijeta Japanac Taro Daniel poslije dva sata i 40 minuta igre.

U prvom je setu hrvatski tenisač izgubio svoj servis za vodstvo Daniela od 2:1 i Japanac je tu prednost sačuvao do kraja seta.

U drugom setu Ćorić svoj servis gubi jednom, ali ga uzima japanskom tenisaču dva puta i završava set u svoju korist.

Treći je set potpuno izjednačen, nijedan tenisač ne gubi svoj servis i odlaze u tie-break, gdje je ipak bolji Japanac.

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled i prvi poraz hrvatskog tenisača. Na turniru u Tokiju ostao je još Marin Čilić koji će za prolaz u treće kolo igrati protiv južnokorejskog tenisača Hyeona Chunga.