ATP Montreal: Čilić ponovno bolji od Seppija

Hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom protiv Talijana Andreasa Seppija plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz Masters serije 1000 koji se ovog tjedna igra na kanadskom betonu u gradu Montrealu…

Marin Čilič nastavio je s vrlo dobrim igrama kakve je bio pokazivao u Umagu kada je sa 7-5, 6-4 pobijedio talijanskog tenisača Seppija u prvome kolu turnira u Montrealu. Hrvatski je tenisač vrlo brzo u prvome setu napravio break prednosti, međutim jednako tako Seppi je uzvratio i poravnao na 3-3.

Obojica tenisača držala su svoj servis do 5-5 kada je Čilić napravio break koji je odlučio prvi set, a možda i cijeli meč. Hrvatski tenisač zadržao je svoj servis za osvajanje prvog seta rezultatom 7-5.

To kao da je slomilo Seppija koji je već u prvome gemu drugoga seta ponovno pokleknuo na svom servisu i Čilić je ubrzo vodio s 2-0. Do kraja seta svaki je tenisač još po jednom napravio break što je bilo dovoljno da hrvatski tenisač osvoji i drugi set, te se plasira u drugo kolo turnira u kojem ga čeka Argentinac Juan Martin Del Potro.

Argentinac je vrlo uvjerljivo savladao finskog tenisača Jarkka Nieminena sa 6-4 i 6-0, te je potvrdio da će ovoga ljeta na američkome betonu biti teška prepreka za svakog tenisača. Ako Čilić bude igrao na razini na kojoj je igrao u Umagu trebao bi to biti dobar susret drugog kola koji je na rasporedu danas (utorak) kao posljednji meč dana, ne prije 01.30 u noći.