Tenis
SPORTOVI
Tenis
Za finale s Talijanom

ATP Monte Carlo: Đoković posljednji polufinalist

U polufinalu ATP turnira iz Masters serije 1000, u Monte Carlu (zemljana podloga), će igrati Novak Đoković i Fabio Fognini, odnosno, Rafael Nadal i Jo-Wilfried Tsonga...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Kao posljednji se među četvoricu ugurao prvi igrač svijeta, Srbin Đoković, koji je sa 6-4, 6-3 pobijedio iznenađenje turnira iz Finske, 31-godišnjeg Jarkka Nieminena, koji je kolo ranije u tri iscrpljujuća seta bio bolji od Juana Martina del Potra.

Dobro je Nieminen otvorio i meč protiv prvoga na svijetu, te je poveo s 2-0. No, Đoković je brzo vratio break zaostatka, a kod 4-4 je napravio break kojeg je za osvajanje seta potvrdio i gemom u kojem je servirao.

Od 4-3 za Nieminena u prvom setu srpski je tenisač nanizao šest gemova, te je poveo 3-0 u drugom i time zapravo riješio meč. Bio je ovo peti međusobni meč ove dvojice tenisača u karijeri i četvrta pobjeda za Đokovića.

Nieminenu je poseban problem bilo igranje nakon svog drugog servisa, te je u tim trenucima osvojio samo sedam od 24 poena.(TS)

 

ATP Monte Carlo, četvrtfinale:

Đoković (1) - Nieminen 6-4, 6-3

Fognini - Gasquet (7) 7-6(0), 6-2

Nadal (3) - Dimitrov 6-2, 2-6, 6-4

Tsonga (6) - Wawrinka (13) 2-6, 6-3, 6-4

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi
DNEVNIK.hr aplikaciju

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍