Idemo, Ivo

ATP Metz: Karlović u četvrfinalu

Ivo Karlović, 90. tenisač svijeta, igrat će u četvrtfinalu dvoranskog ATP turnira u Metzu, nakon što mu je Španjolac Marcel Granollers predao meč osmine finala kod rezultata 7-6(3), 2-2 za Karlovića…

Još nije poznato zbog čega je Granollers predao meč nakon jednog sata i 25 minuta igre, ali je poznato da je prošlog vikenda, nastupajući za španjolsku Davis Cup reprezentaciju u polufinalu Svjetske skupine protiv SAD-a u Gijonu, na zemljanoj podlozi, imao problema s ozljedom lista u meču parova.

Granollers i njegov partner Marc Lopez izgubili su tada u četiri seta od braće Bryan, ali je Španjolska pobijedila s 3-1 i opet se plasirala u finale.

U prvom setu meča između Karlovića i Granollersa obojica su napravili po jedan break. Naš 33-godišnji tenisač je superiorno odigrao tie-break. U drugom setu je Španjolac predao meč kod rezultata 2-2. Bio je to njihov prvi međusobni sraz.

Karlović je stigao do 12. pobjede ove sezone, uz 13 poraza. Ovo mu je prvi plasman u četvrtfinale nakon početka sezone i nastupa na zagrebačkom ATP turniru, kada ga je u borbi za polufinale pobijedio kasniji pobjednik turnira, Rus Mihail Južnij.

U Metzu će Karlović u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta u kojem se sastaju osmi nositelj, Rus Nikolaj Davidenko i Gilles Müller iz Luksemburga.