švicarski genijalac

Zverev naljutio Federera, pa ispaštao u trećem setu: Čilić ispao!

Švicarski tenisač Roger Federer prvi je polufinalist pojedinačnog dijela za završnog ATP Finalsa u Londonu.

Roger Federer (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je u meču 2. kola skupine "Boris Becker" na londonskom ATP Finalsu Nijemca Alexandera Zvereva sa 7-6 (6), 5-7, 6-1, čime je Marin Čilić ostao bez šansi za polufinale.

Čilić je ranije izgubio od Amerikanca Jacka Socka s 7-5, 2-6, 6-7 (4), pa s dva poraza više nema šanse za prolaz među četiri najbolja, neovisno o zadnjem susretu s Federerom. Švicarac je već osigurao polufinale, a tamo će otići i pobjednik dvoboja Sock-Zverev.

Federer nije igrao dobro u prva dva seta i to je uglavnom najveći razlog zbog kojeg je Zverev bio konkurentan, u nekim trenucima čak i bolji igrač na terenu. No kada je Švicarac izgubio drugi set, u kojem je imao rani break, u potpunosti je preokrenuo svoju igru i s čak tri oduzeta servisa u odlučujućem setu slomio mladog Nijemca.