ATP Chennai: Odličnom Wawrinki treća titula u karijeri!

Švicarac Stanislas Wawrinka na najbolji je način iskoristio pozivnicu za nastup na ATP turnir u Chennaiju. Osvojio je turnir, pobijedivši u finalu Belgijanca Xaviera Malissea 7-5, 4-6, 6-1 za dva sata i 14 minuta igre...

Wawrinka se u devetom finalu karijere dokopao trećeg naslova, nakon Umaga 2006. i Casablance prošle godine. Podsjećamo, lani je 25-godišnji Švicarac izgubio finale Chennaija u dva tie-breaka od Marina Čilića.

Malisse je igrao svoj 12. ATP finale karijere. Ostao je na tri naslova pobjednika, a jedan od njih osvojio je baš u Chennaiju 2007. godine, kada je trijumfirao i u igri parova.

Inače, bio je ovo prvi međusobni dvoboj Wawrinke, trenutno 21. svjetskog tenisača i trećeg nositelja u Indiji, i Malissea (60. ATP), koji je bio postavljen za 7. nositelja.

Može se reći da je 30-godišnji Belgijanac svoju najveću šansu propustio u prvom setu, u kojem je poveo s 4-2, ali je do kraja seta dva puta izgubio svoj servis.

U drugom setu je Malisse napravio break u trećem gemu, a na svom servisu je izgubio samo dva poena.

No, zato je Wawrinka bio još uvjerljiviji u trećem setu, izgubivši samo jedan jedini poen na početnom udarcu, i to kod servisa za meč pri vodstvu 5-1. Jasno, prije toga je dva puta napravio break.