Svladao Nishikorija

ATP Basel: Federer lakoćom osvetio Đokovića za 68. naslov u karijeri

Švicarski tenisač Roger Federer lako je došao do novog naslova na dvoranskom ATP turniru u rodnom Baselu.

U finalnom je meču četvrti tenisač na svijetu svladao Japanca Keija Nishikorija 6-1, 6-3.

Federer je ove nedjelje igrao već 98. finale u karijeri na ATP turnirima. Osvojio je 68. ATP krunu, ali tek drugu ove 2011. godine. Prije Basela je bio najbolji u Dohi.

Inače, Federer je osvojio peti put Basel. Nakon 2006., 2007., 2008. i prošle godine, Federer je bio najbolji i ovom prilikom. Uz to je igrao još tri finala koja je gubio.

Nishikori nije imao gotovo nikakve šanse u nedjeljnom meču. Najbolje je reći da je imao u cijelom meču samo jednu jedinu break-priliku. Istina, do nje je došao u delikatnom trenutku, kada je mogao zakomplicirati meč. Kada je Federer kod 5-3 u drugom setu servirao za pobjedu Japanac je došao do šanse za break, ali je ostao kratak.

Federer je u meču imao čak 13 break-šansi, a četiri puta je oduzimao servis suparniku. Recimo još da je Nishikori u Baselu igrao svoj treći finale u karijeri, do kojeg je stigao sjajnom polufinalnom pobjedom nad Srbinom Đokovićem u tri seta. Prvijenac je osvojio 2008. godine u Delray Beachu, a ove godine je izgubio meč za naslov pobjednika u Houstonu.