Četvrti poraz u sezoni

Nishikori okrenuo Noleta za finale Basela razbivši ga u trećem setu 6-0!

Japanac Kei Nishikori, 32. tenisač svijeta, pobijedio je prvog svjetskog reketa Novaka Đokovića sa 2-6, 7-6(4), 6-0 u polufinalu ATP 500 turnira u Baselu...

Novak Đoković pretrpio je četvrti poraz ove sezone, a tek drugi u meču kojeg je odigrao do kraja. Đoković je krenuo s 43 pobjede u nizu ove sezone, a onda ga je u polufinalu Roland Garrosa zaustavio Roger Federer u četiri seta. Nakon toga je srpski tenisač pretrpio još dva poraza u mečevima koje je predavao zbog ozljeda, prvo u finalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju protiv Andyja Murrayja, a nakon toga i u polufinalnom susretu Davis Cupa između Srbije i Argentine u Beogradu, u meču protiv Juana Martina del Potra. U oba navrata je izgubio prvi set i gubio s 3-0 u drugom.

Nešto slično dogodilo se i u ogledu protiv Nishikorija, iako je prvi tenisač svijeta ovoga puta ostao do kraja na terenu. No, već krajem prvog seta, kojeg je dobio sa 6-2, potužio se na bolove u ramenu, zbog čega je uzeo i medicinski time-out.

Ipak, Đoković je imao priliku za pobjedu. U drugom setu je nadoknadio break zaostatka, te je pri vodstvu 5-4 bio na dva poena od pobjede. Nakon što je izgubio tie-break sa 7-4, u trećem setu je Đoković ostao bez ijednog gema. Đoković je lani lagano dobio Nishikorija u Roland Garrosu u tri seta u njihovom jedinom prethodnom meču.

Đoković je prije dvije godine osvojio ATP turnir u Baselu, pobjedom u finalu protiv domaćeg aduta Rogera Federera, koji mu je lani uzvratio i svladao ga u borbi za naslov.

Federer, koji je prošle godine osvojio četvrti naslov pobjednika u svom rodnom gradu, igrat će u drugom polufinalu protiv sunarodnjaka Stanislasa Wawrinke.