AO: Branitelj naslova prejak za 'Diva sa Šalate'!

Drugi tenisač svijeta Rafael Nadal prošao je u četvrtfinale Australian Opena nakon što je pobijedio hrvatskog tenisača Ivu Karlovića 6-4, 4-6, 6-4, 6-4...

Bio je to treći meč ova dva tenisača i treća pobjeda Nadala, s tim da je u svakom meču Karlović uzeo barem jedan set. Dosad je to Karlović radio isključivo u tie-breaku, a ovaj put je dobio drugi set meča sa 6-4.

Branitelj naslova na prvom Grand Slam turniru ide dalje, iako je nakon Philippa Kohlschreibera u 3. kolu još jednom izgubio set. U meču s Karlovićem odlučivale su nijanse, u svakoj od dionica, no Nadal je bio za mali pedalj bolji u tri od četiri seta, te je zasluženo izborio plasman dalje.

Ukupno je Nadal osvojio tek šest poena više (107-101), ali je imao šest break prilika (u odnosu na Karlovićeve dvije), te je tri puta oduzimao najjače Karlovićevo oružje (servis), dok je to Karlović učinio jednom.

Karlović je ubacio 28 as servisa, ali je uzeo manji broj poena nakon prvog servisa nego običava (68 posto), te je napravio veliki broj neforsiranih pogrešaka (42), za razliku od samo petnaest Nadala.

U osmini finala je zapeo još jedan veliki server. Andy Murray je pobijedio Amerikanca Johna Isnera 7-6(4), 6-3, 6-2, s tim da je Isner kod 6-5 u prvom setu propustio set loptu, a ukupno nije iskoristio niti jednu od četiri break prilike u meču.

Međusobno će se u četvrtfinalu ogledati Rafael Nadal i Andy Murray.

Kod tenisačica i dalje traje bajka Nadežde Petrove koja je nakon pobjede protiv Kim Clijsters pobijedila i sunarodnjakinju Svjetlanu Kuznjecovu, treću nositeljicu, 6-3, 3-6, 6-1. Bila je to tek druga pobjeda Petrove u sedmom međusobnom meču.