Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Lijepe poruke susjeda

Srbi u komentarima redom oduševljeni Vatrenima: "SP je završen, Hrvatska je prvak svijeta u nogometu!"

Srbi čestitaju Hrvatskoj na polufinalu Svjetskog prvenstva

Nogometaši Hrvatske ušli su u polufinale Svjetskog prvenstva svladavši u četvrtfinalu Brazil nakon jedanaesteraca 4:2 (1:1, 0:0) te ih u polufinalu čeka Argentina.

Nakon regularnog dijela bilo je 0:0, a nakon produžetaka 1:1. Brazil je poveo golom Neymara (105 + 1), a izjednačio je Bruno Petković u 117. minuti.

U raspucavanju penala junak utakmice Dominik Livaković obranio je udarac Rodryga, a Marguinos je pogodio vratnicu, dok su za Hrvatsku pogađali Vlašić, Oršić, Majer i Modrić.

Nakon utakmice Hrvati su izašli na ulice širom svijeta, a Vatreni su dobivali čestitke sa svih strana. Velik broj čestitki stigao je i iz susjedne Srbije.

''Svaka vam čast, susjedi, tako se igra u dresu reprezentacije. Želim vam prvo mjesto kad već mi nismo prošli.''

''Borili ste se i igrali srcem, tko kaže drugačije, taj nije realan, svaka čast'',

Josip Juranović i Vinicius Juranović ga pospremio u džep: Pogledajte kako se internet sprda s Viniciusom divider

''Hrvatska je zaslužila postati prvak svijeta i ja im to od srca želim. Ovako igraju šampionske momčadi'',

''Zaigraju se ti Brazilci, momci, pa zaborave da nakon devedesete minute kreće nogometna priča koja ide otprilike ovako: produžeci + penali = prolaz Hrvatske'',

''Livaković će nakon SP-a biti najveći transfer u povijesti golmana'', samo su neki od stotina komentara na medijskim objavama u Srbiji.

Hrvatska je drugi put uzastopno prošla u polufinale SP-a, a ukupno treće, eliminiravši peterostruke prvake svijeta Brazilce na kaznene udarce. Po osmi put u zadnjih devet utakmica Hrvatska je igrala produžetke, a četvrti put pucala penale i četvrti put prošla na SP-u nakon penala.