Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Kakav potez

VIDEO Srbi će ga još dugo sanjati: Poslao igrača u prazno pa iznenadio golmana ovim potezom

Vincent Aboubakar zabio je pogodak za 2:3 protiv Srbije na Svjetskom prvenstvu.

Vincent Aboubakar (Foto: Afp)

Nakon što je lopta treći put odsjela u kamerunskoj mreži, Srbija je već počela slaviti važna tri boda na Svjetskom prvenstvu, ali onda se dogodio neobjašnjivi pad. U razmaku od dvije minute primili su dva pogotka i na kraju su se morali zadovoljiti s bodom.

Za povratak Kameruna presudan je bio pogodak Vincenta Aboubakara, koji je 64. minuti zabio za smanjenje srpske prednosti, i to u maniri legendarnog španjolskog golgetera Raula Gonzalesa.

Pobjegao je zadnjoj liniji srpske momčadi, lažnjakom poslao jednog braniča u prazno, a onda lobom prebacio srpskog vratara za oduševljenje na tribinama.

Dragan Stojković Ogromno razočarenje u redovima Srbije: "Frustriran sam. Ovo je bilo neprihvatljivo, amaterski" divider

Prvotno je pogodak poništen zbog zaleđa, ali pregledom VAR snimke je potvrđeno da kamerunski nogometaš nije bio u nedozvoljnoj poziciji i slavlje je moglo započeti.

Ubrzo su Kamerunci zabili drugi pogodak za 3:3 na semaforu i opasno pritisnuli srpsku momčad. Ipak do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, tako da su obje momčadi osvojile po bod.

Pogodak Aboubakara možete vidjeti OVDJE.