Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
SPORTOVI
Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Afere isplivale

Čovjek iz sjene uništava Belgiju, Roberto Martinez: "On je genijalac, učinio bih isto na njegovu mjestu!"

Uoči utakmice Hrvatske i Belgije na Svjetskom prvenstvu mnogo je problema u kampu naših suparnika.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nogometaši Belgije zasad su jedno od razočaranja Svjetskog prvenstva u Katru.

Tri vijesti o kojima se priča divider Zvonimir Boban i Mario Kovačević vode Dinamo u novu eru Stižu novi izbori "Bomba" s Maksimira: Velike promjene u Dinamu, navijači su ovo žarko čekali Scott McKenna i Zvonimir Boban Čeka se potvrda FOTO Veliko Dinamovo pojačanje sletjelo u Zagreb: Dočekao ga Boban Lamine Yamal platili su joj Djevojka koju je Yamal pozvao na rođendan otkrila sve detalje: "Tražio je da... Pristajale smo na sve"

Belgija će u četvrtak igrati odlučujuću utakmicu za plasman u osminu finala protiv Hrvatske, a strani mediji uoči njihove utakmice odluke odlučili su se pozabaviti pozadinom velikog razdora u kampu Belgijaca, koji je navodno uzrok loše situacije među Crvenim vragovima.

Nekoliko dana uoči ključnog okršaja Hrvatske i Belgije u javnost su procurile informacije kako je atmosfera među igračima nacionalne momčadi jako loša. Navodno je uzrok svađa Jana Vertonghena, Edena Hazarda i Kevina de Bruynea, a sve je, izgleda, zakuhao Romelu Lukaku, piše francuski L'Equipe.

gol expired Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva u velikoj drami s Belgijom: Remi za drugo mjesto! divider

Tko god je ovo smislio, zabio je gol Belgiji

"Netko u Francuskoj kreirao je vrlo dobru priču, koja je postala glavna tema razgovora u Belgiji. Jasno je da je onaj tko je to smislio zabio gol Belgiji. Tko god je ovo učinio je genij. Da sam oporbeni novinar koji želi potkopati suparnika, učinio bih to i ja", rekao je Martinez, a prenosi The Sun.

"Ovo je pokazalo da postoji veća želja za pronalaženjem negativnih vijesti o ovoj momčadi nego za istinskim ujedinjenjem nacije i podrškom momčadi te uživanjem u talentu najbolje generacije koju smo ikad imali. I to je valjda pouka za sve nas – da smo ovdje sami i da se borimo za ono u što vjerujemo. Želimo igrati i nadam se da će navijači, pravi navijači, moći uživati u tome", dodao je.

gol expired VIDEO Hrvatski navijači odradili tajnu noćnu akciju ispred hotela i ostavili Vatrenima iznenađenje divider

"Nismo bili zadovoljni s dosadašnja dva nastupa. Ostvarili smo dobar rezultat u prvoj utakmici, ali nismo bili zadovoljni našom igrom. Druga utakmica bila je prva koju smo izgubili s dva gola razlike na velikom turniru, to nikada prije nismo doživjeli, pa možete zamisliti koliko smo bili nesretni.

U ovoj situaciji vidite da je vani nevrijeme, a onda shvatite da smo možda previše slušali ovu buku izvana prije turnira. Mislim da je grupa postala svjesnija da što manje slušate ono što je vani, to bolje", rekao je Martinez.

gol expired VIDEO Upoznajte Belgiju i Belgijce na jedan drugačiji način u ovoj posebnoj reportaži divider

Isplivale i stare afere

Pred utakmicu odluke protiv Hrvatske mediji u Belgiji prisjetili su se i skandala iz svlačionice, koji još uvijek nije riješen i čini se - nikad neće biti. Tad su se Courtois i De Bruyne navodno posvađali oko djevojke, a zato je njihov odnos još uvijek na labavim nogama. Igrača Cityja djevojka je navodno prevarila sa sadašnjim golmanom Real Madrida, što mu ovaj nikad nije oprostio.

Situacija u kampu Belgije doista izgleda loše, nadamo se samo da ih to neće ujediniti u četvrtak oko 16 sati poslijepodne…

Nastavi čitati
divider