Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Ima smisla

Junak engleske pobjede zaigrao u probušenim štucnama, za to ima dobar razlog

Bukayo Saka zabio je dva gola u pobjedi Engleske nad Iranom (6:2) na Svjetskom prvenstvu.

Bukayo Saka (Foto: Afp)

Engleska je pobijedila Iran s visokih 6:2 i tako upisala tri boda u prvom kolu skupine A Svjetskog prvenstva u Katru. Sjajnu je utakmicu odigrao Bukayo Saka, koji je zabio dva pogotka.

21-godišnji nogometaš Arsenala prvi je pogodak zabio u 43. minuti dvoboja, kada je zakucao loptu pod gredu, a drugi u 62. minuti, kada je izigrao iransku obranu i mirno plasirao loptu u mrežu.

Tijekom susreta mogli smo primijetiti neobičan detalj na njegovoj opremi, a to je da Saka igra utakmice s probušenim štucnama.

Nogometaši Irana Nevjerojatne scene sa SP-a: Iranski nogometaši odbili pjevati himnu, navijači je izviždali divider

Prije nekoliko mjeseci engleski su mediji objasnili da Saka probuši svoje štucne kako bi smanjio pritisak na mišiće. Kombinacija uskih štucni i snažnih listova može povećati rizik od potencijalne ozljede, pa se Saka dosjetio ovog rješenja.

Istina, nije prvi kojem je to palo na pamet, radi se o praksi koja je već duže vrijeme raširena među nogometašima.