Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Lijep pogodak Koreje

Brazilci opravdali status favorita prvenstva: Srušili Koreju u pola sata, čekaju ih Vatreni u četvrtfinalu!

Brazil je slavio 4:1 protiv Južne Koreje u osmini finala Svjetskog prvenstva u Katru.

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Brazila, nakon što je Hrvatska ranije u ponedjeljak u osmini finala svladala Japan boljim izvođenjem 11-eraca, Brazil je u svom susretu ove faze natjecanja bio uvjerljiv protiv Južne Koreje 4:1 (4:0). Utakmica Hrvatska - Brazil igra se u petak.

gol expired Modrić objasnio koji je bio plan i dogovor nakon prvih 45 minuta: ''Livi je pokazao svima kakav je golman'' divider

Brazil je sve dvojbe oko prolaska riješio u prvom poluvremenu kada su mrežu Korejaca tresli Vinicius (7), Neymar (13-11m), Richarlison (29) i Paqueta (36). U nastavku je Seung-Ho Paik (76) ublažio poraz Južne Koreje.

Razigrane Brazilce protiv Južne Koreje do pobjede je poveo kapetan Neymar, koji se oporavio od ozljede gležnja zadobivene u prvom susretu na SP-u protiv Srbije, a zbog koje je propustio utakmice protiv Švicarske i Kameruna.

gol expired Penali nisu lutrija, hrabrost se ne kupuje: Hoće li Dalić osvježiti momčad za Brazil? divider

Neymarovo priusustvo na terenu inspiriralo je suigrače te su s lakoćom stvarali i realizirali prilike.

U 7. minuti Vinicius je pogodio nakon prodora Raphinhe po desnoj strani, potom je Jung neoprezno pogodio Richarlisona po nozi u svom kaznenom prostoru, a Neymar je bio sigurni izvođač kaznenog udarca u 13. minuti.

gol expired VIDEO Jura velikog srca: Pogledajte što je naš desni bek napravio dok su drugi reprezentativci slavili divider

Richarlison je u 29. minuti povisio na 3:0 nakon sjajne kombinacije s Marquinhosom i Thiagom Silvom, a onda je Paqueta u 36. minuti preciznim udarcem okrunio odličan Viniciusov prodor.

Paik je u 76. minuti udarcem s više od 20 metara uspio pronaći put do brazilske mreže za počasni pogodak.

Saša Lugonjić Majstori nokaut-faze SP-a: Uspješnije od Hrvatske samo su četiri reprezentacije divider

Susret Hrvatske i Brazila igrat će se u petak od 16 sati na stadionu Education City.