Zagreb CO pokleknuo u završnici protiv Flensburga

Hrvatski rukometni prvak Zagreb Croatia osiguranje nije uspio iznenaditi Flensburg u gostima...

U 5. kolu Lige prvaka Kljajićev Zagreb doživio je svoj prvi poraz. Nakon dvije pobjede protiv Constante i St. Pettersburga, te remija protiv Ciudad Reala i Bosne, Zagreb nije uspio stići do bodova na teškom gostovanju kod njemačkog Flensburga, koji je slavio rezultatom 32:29.

Nijemci su vodili tijekom cijele utakmice i na poluvremenu su imali sigurnu prednost od četiri razlike. Međutim, u drugom dijelu Zagreb se probudio, smanjio prednost sa šest na dva razlike i prijetio domaćima deset minuta prije kraja. Ipak, u samoj završnici razbranio se vratar Flenburga Rassmusen, njemački klub odlijepio se na pet razlike i sigurno očuvao prednost do kraja.

Najbolji kod Zagreba bio je Zlatko Horvat s devet postignutih golova, dok se kod pobjedničke momčadi istaknuo Danac Thomas Morgensen s osam golova.

Zagreb nakon ovog poraza drži treće mjesto u skupini na kojem bi lako mogao i završiti, osim ako ne pobijedi Flensburg s velikom razlikom u uzvratu koji je na rasporedu za tjedan dana u Areni.