Utakmice američkog nogometa (NFL liga) između Miami Dolphinsa i New York Jetsa imaju u pozadini određenu tradiciju. Već su mnogo godina ti mečevi nabijeni jakim emocijama, te su krajnje tvrdi i žestoki...

Te dvije momčadi su se srele i ove nedjelje, u sklopu 14. kola aktualne sezone. Domaćini su bili Jetsi, utakmica je opet bila začinjena malim brojem poena, a gosti su slavili 10-6. Jetsi su ipak još uvijek ispred Miamija u njihovoj diviziji, pa tako Jetsi imaju omjer 9-4, a Miami 7-6. Miami je, pak, ovim slavljem došao do šestog uspjeha od sedam odigranih utakmica u gostima.

Ipak, s najviše pažnje se dan nakon utakmice priča o događaju iz treće četvrtine. Nolan Carroll, igrač Miamija, trčao je izvan granica igrališta i otvarao se za moguće hvatanje dodavanja, no u njegovom pohodu ga je zaustavio jedan od pomoćnih trenera New York Jetsa Sal Alosi. Postavio je koljeno, a na njega se gadno spotaknuo igrač Miamija.

Carroll je ostao ležati nekoliko minuta na terenu, no nakon toga je nesmetano nastavio s utakmicom u kojoj je njegova momčad obranila prednost i pobijedila 10-6.

'Nemam nikakvih problema oko toga. Taj potez je samo problem Jetsa i oni se moraju nositi s tim', rekao je igrač Miamija, dok je krivac Alosi izjavio:

'Ispričavam se baš svima zbog toga poteza. Dogodilo se.'

Inače, španjolski dnevnik Marca je ovaj potez proglasio "najnesportskijim u 2010. godini".

Ovaj slučaj podsjetio je na još veći trenerski incident koji datira iz prošle godine. Dvoboj ženske rukometne lige prvaka između Hypa i Metza začinio je trener Hypa Gunnar Prokop. Pri rezultatu 27:27, rukometašice Hypa su 15 sekundi imale napad za pobjedu koje su promašile. Gošćama iz Metza ostalo je 10 sekundi da pokušaju stići do pobjede. Golmanica je loptu bacila u kontru a tada je Prokop uletio u teren i napravio prekršaj na gostujućoj igračici. Automatski je zaradio crveni karton, i uz smiješak otišao na tribine. Kasnije je Prokop dobio izgon iz europskog rukometa i velike kazne.