breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Hokejašima Tampa Baya uspio je potpuni preokret u četvrtfinalnoj seriji doigravanja Istočne konferencije NHL lige.

Iako su nakon četiri utakmice zaostajali za Pittsburghom 3-1, s tri su pobjede u nizu osigurali drugi krug...

Do odlučujuće pobjede (1-0) došli su na na gostujućem ledu, a jedini je strijelac u šestoj minuti druge trećine bio Sean Bergenheim. No, pravi je junak trijumfa Lightninga bio 41-godišnji čuvar mreže Dwayne Roloson koji je zaustavio svih 36 udaraca prema svojim vratima.

''Nije to imalo nikakve veze sa mnom. Zaslužni su dečki koji su učinili sve što je bilo moguće da spriječe kvalitetne udarce Pittsburghovih igrača'', skromno je izjavio Roloson koji je u siječnju došao iz New York Islandersa.

Ostvario je drugi "shutout" karijere u utakmicama doigravanja, a ujedno je postao tek drugi vratar u NHL povijesti koji je pobijedio u svih šest odlučujućih dvoboja u play-offu. Tampa je, pak, postala 24. momčad u 244 takva slučaja koja se vratila u seriji nakon što je gubila s 3-1.

Za Pittsburgh se, s druge strane, preteškim teretom pokazao izostanak dvije ozlijeđene zvijezde, Sidneyja Crosbyja i Jevgenija Malkina. Penguinsi su izgubi

li tri utakmice u nizu prvi put nakon kraja prosinca 2009. i početka siječnja 2010. godine.
Tampa, koja je prvi put uspješno odradila jednu seriju doigravanja nakon 2004. godine kada je i osvojila Stanley Cup, u polufinalu Istoka će igrati protiv Washingtona.

Svoje je mjesto u drugom krugu osigurao i Boston koji je u sedmoj utakmici u produžetku svladao Montreal s 4-3. Za odlučujući pogodak u šestoj minuti dodatnog vremena zaslužan je Nathan Horton. Prvi su put Bruinsi u svojoj povijesti pobijedili u seriji koju su otvorili s dva poraza. Drugu će sezonu zaredom Boston u konferencijskom polufinalu igrati protiv Philadelphije. Lani je serija otišla do sedme utakmice u kojoj su bolji bili Flyersi.