Pretkvalifikacijski turnir

Veliki preokret hrvatskih odbojkaša za ostanak u igri za London!

Hrvatski odbojkaši nastavljaju borbu za plasman na Olimpijske igre iduće godine u Londonu.

Na pretkvalifikacijskom turniru u Osijeku Hrvatska je u ključnom meču pobijedila Nizozemsku s 3-2 (18-25, 19-25, 25-21, 35-33, 15-12).

Time je Hrvatska osvojila drugo mjesto u svojoj skupini A, a to donosi polufinalni ogled protiv Slovenije, pobjednika skupine B. Drugi polufinalni par čine Finska i Portugal.

Hrvatska je u ogledu protiv nekada odbojkaški moćne Nizozemske bila na samom rubu. Naime, Nizozemci su dobili prva dva seta sa 25-18 i 25-19, te se činilo da će nakon Finske drugi poraz doživjeti igrači Rade Malevića. No, potom je krenuo veliki preokret.

Hrvatska je boljom igrom dobila treću dionicu 25-21, a potom se neviđena drama događala u četvrtom setu kojeg je Hrvatska dobila 35-33. U dugoj završnici tog četvrtog seta hrvatski su igrači spasili brojne meč-lopte suparnika, a kada su uspjeli izjednačiti na 2-2 krenuli su još žešće prema polufinalu.

U petom setu je Hrvatska vodila 12-7, ali su Nizozemci imali snage doći do čak 13-12. Na tih 12 poena su i ostali, a Omrčen i društvo su upisali vrijednu pobjedu koja donosi nastavak nade za London.