Hirscher pred naslovom

Kristoffersen vodeći, Zubčić 21. nakon prve vožnje veleslaloma u Kranjskoj Gori

Norvežanin Henrik Kristoffersen vodeći je nakon prve vožnje veleslaloma za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok se hrvatski predstavnik Filip Zubčić plasirao u drugu vožnju kao 21. sa 1,52 sekunde slabijim vremenom.

Filip Zubčić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Kristoffersen je ostvario 27 stotinki bolje vrijeme od drugog Francuza Alexisa Pinturaulta, odnosno 32 stotinke od trećeg sunarodnjaka Leifa Kristiana Nestvold-Haugena.

Austrijanac Marcel Hirscher, koji bi već u subotu mogao i teoretski osigurati svoj osmi uzastopni naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa ukoliko osvoji 10 bodova više od Pinturaulta, nakon prve vožnje zauzima četvrto mjesto s 41 stotinkom iza Kristoffersena, a 14 iza Pinturaulta.

Prva vožnja u Kranjskoj Gori bila je odgođena za dva sata zbog magle, pa će druga početi u 14.30 sati.

Kako bi izborio nastup na završnici Svjetskog kupa koja će se održati sljedećeg tjedna u Andori, Zubčić bi u drugoj vožnji trebao popraviti plasman za nekoliko mjesta. Uoči utrke u Kranjskoj Gori bio je 28. u redoslijedu veleslalomaša, s trenutačnim plasmanom je 27., a pravo nastupa u Soldeuu imat će prvih 25.