Uragan u zadnjoj četvrtini

Jadran pobjedom otvorio Ligu prvaka: Na Poljudu potopljena Crvena zvezda!

Jadran i Zvezda su tri četvrtine bili u egalu, ali u posljednjoj su Splićani prelomili utakmicu.

Jadran Split (Foto: Jakov Prkić/Cropix)

U prvom kolu skupine C nove sezone vaterpolske Lige prvaka splitski Jadran pobijedio je Crvenu zvezdu sa 16-13 ((4-4, 3-4, 4-3, 5-2).

U svom bazenu na Poljudu aktualni prvaci Hrvatske dugo su lomili otpor Beograđana. Prve tri četvrtine utakmica je bila potpuno izjednačena, čak je puno više vremena u vodstvu provela Zvezda, ali u posljednjih osam minuta do izražaja je došla kvaliteta Splićana i njihovih ovoljetnih pojačanja.

Prvo ime jadranaša bio je Jerko Marinić Kragić s četiri gola, dok je Loren Fatović zabio tri, dok je kod Zvezde najbolji strijelac bio Dušan Vasić s tri gola, ali iz čak 11 udaraca.

U ovoj skupini je mađarski Ferencvaros pobijedio Jadran iz Herceg Novog s 9-7, a u sljedećem kolu Splićani gostuju u Crnoj Gori 7. listopada.