Strašna razlika

Počela nova sezona Svjetskog kupa: Odermatt pobijedio, Zubčić 12. u veleslalomu u Söldenu

Prošlosezonski pobjednik Svjetskog kupa skijaša Marco Odermatt trijumfalno je otvorio i novu sezonu.

Filip Zubčić (Foto: Afp)

Pobjednik prve utrke nove sezone Svjetskog kupa u skijanju je Švicarac Marco Odermatt. On je na veleslalom u Söldenu trijumfirao ispred Slovenca Žana Kranjeca i Norvežanina Henrika Kristoffersena dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio na 12. mjestu.

Do 12. mjesta hrvatski je skijaš došao s vremenom 2:06.39 što je sporije 51 stotinku od pobjednika čije je vrijeme 2:04.72.

Prvu je vožnju Zubčić završio na devetom mjestu.

U Soeldenu je nastupio i Samuel Kolega koji je imao visoki startni broj (69), ali je ostao bez plasmana u drugu vožnju jer je prvu završio na 63. mjestu.