FOTO Play-off: Jakom KAC-u velika drama u prepunoj Ledenoj!

Hokejaši KAC-a su pobjedom u zagrebačkom Domu sportova protiv Medveščaka s 3-2 (1-1, 0-1, 2-0) poveli s 2-0 u četvrtfinalnoj seriji EBEL lige koja se igra na četiri pobjede…

KAC je i prvu utakmicu u Klagenfurtu dobio s 3-2. Tada su Zagrepčani nakon prve trećine vodili s 2-1, ali su drugu izgubili s 2-0, a u trećoj nije bilo golova. Ovoga puta je Medveščak nakon dvije trećine vodio s 2-1, ali je posljednjih 20 minuta igre KAC s dva postignuta gola, bez ijednog primljenog, osigurao novo slavlje.

Utakmica je loše počela za ''medvjede'', jer je Brandner već u 3. minuti iz kontre svladao odličnog Roberta Kristana. Usto se i ozlijedio Wacey Rabitt, koji je dobio jedan žestoki udarac u glavu, te se do kraja više nije vraćao na led.

U 13. minuti, Zagrepčani su s igračem više izjednačili. Vratar gostiju Chiodo je obranio udarac Franka Banhama, ali je Thomas Guidarelli pokupio ''otpadak'' i pospremio ga iz blizine u mrežu.

U 24. minuti, Medveščak je stigao do prednosti. Greg Day je poentirao izbliza s desne strane, a suci su dugo nakon njegovog pogotka pregledavali TV-snimku, te su napokon zaključili kako je pločica prešla gol-crtu. KAC je u jednom trenutku u drugom periodu napadao ''pet na tri'', ali je Kristan čudesnim obranama spašavao Medveščak.

Ipak, Medveščak i Kristan nisu izdržali do kraja. U 48. minuti je Hundertpfund odličnim snažnim udarcem u gornji kut matirao Kristana za 2-2, a Cristhoph Brandner je u situaciji s igračem više u 56. minuti svojim drugim golom na utakmici donio pobjedu gostima. Pokušali su ''medvjedi'' u zadnjih 37 sekundi, kada su gosti imali igrača više, napadajući ''šest na četiri'' doći do produžetka, ali nisu uspjeli.

KAC je, tako, poveo s 2-0 u pobjedama, a sljedeća utakmica igra se u četvrtak u Klagenfurtu. Dodajmo da su i sve ostale bolje rangirane momčadi u osnovnom dijelu sezone slavile u utorak u gostujućim dvobojima, pa sada Red Bull, koji je u Ljubljani deklasirao Olimpiju s 5-1, ima 2-0 u pobjedama protiv ''zmajčeka'', a s istim omjerom su u prednosti Vienna Capitalsi protiv Graz 99ersa, odnosno Villach protiv Linza.

''Bila je to prava bitka, prava play-off utakmica. Nažalost, mi smo ju izgubili. Sutra se moramo pregrupirati i pobjediti u Klagenfurtu u četvrtak'', rekao je nakon utakmice trener domaćina Douglas Bradley.