Dvostruko slavlje Švicaraca

Odličan nastup Zubčića u drugoj vožnji, malo mu je nedostajalo do postolja u Kranjskoj Gori

Održan je deveti, ujedno i pretposljednji veleslalom sezone Svjetskog kupa skijaša.

Pobjednik veleslaloma u Kranjskoj Gori je Švicarac Marco Odermatt koji je slavio ispred sunarodnjaka Loica Meillarda i Austrijanca Stefana Brennsteinera, dok je naš Filip Zubčić završio na šestom mjestu.

Samo 24 stotinke dijelile su našeg najboljeg skijaša od mjesta na pobjedničkom postolju.

Nakon što je prvu vožnju završio na osmom mjestu s 93 stotinke zaostatka za tada vodećim Meillardom, Zubčić je drugu odradio odlično i u poretku preskočio dvojicu skijaša. Nažalost, ispostavilo se da je zaostatak koji je imao u prvoj vožnji bio prevelik i nenadoknadiv u borbi za pobjedu.

Što se tiče borbe za veleslalomski globus, Zubčić je tu ostao u igri samo u teoriji jer uoči posljednje utrke sezone za Odermattom zaostaje 99 bodova. Švicarac ih ima 625, a Filip 526, dok je između njih Alexis Pinturault koji ima okruglih 600 bodova.

U Švicarskoj odluka i o velikom i o malom globusu

Zubčić je u ukupnom redoslijedu na sedmom mjestu sa 642 boda, a vodi Pinturault s 1100 bodova. No, drugoplasirani Odermatt sada zaostaje samo 31 bod za Francuzom, s boljim izgledima da će na završnici Svjetskog kupa na domaćem terenu skupljati bodove i u brzim disciplinama.

U nedjelju je u Kranjskoj Gori na rasporedu pretposljednji slalom u ovoj sezoni, sa startom prve vožnje u 9:30, a druge u 12:30.