Hrvatski rekorder

Filip Mihaljević osvojio šesto mjesto u finalu Svjetskog prvenstva

Filip Mihaljević nastupio je u finalu bacanja kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu.

Hrvatski rekorder Filip Mihaljević zauzeo je šesto mjesto u finalu bacanja kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu u Eugeneu.

Mihaljević (27) je bacio kuglu 21.82 metra, 12 centimetara manje od hica u lipnju prošle godine u Karlovcu, kada je postigao hrvatski rekord s 21.94 metara, a ove sezone je kuglu hitnuo do 21.84 na dvoranskome mitingu u poljskom Torunu.

gol expired Incident nakon utakmice Hajduka u Puli: Član Istrinog stručnog stožera nasrnuo na suca Pejina divider

Sve tri medalje u kugli osvojili su Amerikanci. Ryan Crouser je zlatni s 22.94, Joe Kovascs srebrni s 22.89, a Josh Awotunde brončani s 22.29 metara.

Martin Marković bio je 23. u kvalifikacijama bacanja diska i nije se uspio plasirati u finale. Marković je bacio 60.59 metara, više od tri metra manje od osobnog rekorda (63.62), postavljenog lani u Karlovcu.