Svjetska liga: Rudićeve Barakude uzele broncu!

Hrvatski su vaterpolisti pobijedili Australiju 9-7 (4-1, 2-1, 3-3, 0-2) u dvoboju za treće mjesto Završnog turnira Svjetske lige u Nišu...

Igrači Ratka Rudića ponovno su, kao i protiv Amerikanaca u četvrtfinalu, odigrali superiorno od samog početka. Iako su prvi primili gol, dobili su prvu četvrtinu 4-1, poluvrijeme 6-2, dok su treću dionicu dvoboja zaključili s vodstvom 9-5 iako su tri puta tijekom nje vodili s pet pogodaka razlike (7-2, 8-3, 9-4).

Čak su četiri gola hrvatski reprezentativci zabili iz peteraca, od čega dva Miho Bošković, najbolji strijelac utakmice s četiri pogotka. Dva je dodao Petar Muslim, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Pavo Marković, Damir Burić i Sandro Sukno.

>> Svjetska liga: Srbija poslala Barakude u borbu za broncu!

S tri je pogotka kod Australaca najbolji bio Billy Miller.