Stanley Cup: Boston deklasirao Vancouver i smanjio na 2-1

Hokejaši Boston Bruinsa pobijedili su Vancouver Canuckse s čak 8-1 u trećoj utakmici finalne serije NHL lige i tako smanjili zaostatak na 2-1...

U noći s ponedjeljka na utorak hokejaši Bruinsa iskoristili su podršku prepunog TD Gardena i furioznom drugom četvrtinom koju su dobili 4-0 trasirali put ka uvjerljivom trijumfu. Dva gola za Bruinse postigao je Mark Recchi, po gol i asistenciju dodali su Andrew Ference i David Krejči, dok su se u strijelce upisali i Brad Marchand, Daniel Paille, Chris Kelly i Michael Ryder. Vratar Tim Thomas zaustavio je 40 udaraca prema vratima, a da ne sačuva mrežu praznom pobrinuo se šest minuta i sedam sekundi prije kraja Jannik Hansen.

Za Bruinse je to bila najefikasnija utakmica u doigravanju od 20. travnja 1983. godine kada im je uspjelo postići devet golova protiv Buffala.

Također, zanimljivo je spomenuti da je pobjeda od sedam golova razlike najuvjerljivija u velikom finalu nakon 15 godina, otkako je Colorado 1996. u drugoj utakmici serije savladao Floridu 8-1. Jedinu veću pobjedu u borbi za Stanley Cup ostvario je Pittsburgh koji je 1991. u šestoj utakmici serije potopio Minnesotu sa 8-0.

Četvrta utakmica finala na rasporedu je u srijedu, također u Bostonu.